Aktualizacja Ubuntu 16.10 Yakkety Yak

W ostatnich dniach pokazała się nowa wersja Ubuntu 16.10 Yakety Yak. Z nowości możemy wymienić między innymi nowy Kernel 4.8, ClamAV 2.10.1, czy też Spamasssassin 3.41, zmian jest niewiele w stosunku do ostatniego stabilnego wydania Ubuntu 16.04, gdyby jednak ktoś zdecydował się na aktualizację swoich serwerów do tego najnowszego Ubuntu, to spodziewać się może problemów z poprawnym działaniem ClamAV po aktualizacji.

Winna jest dyrektywa AllowSupplementaryGroups, znajdująca się w pliku /etc/clamav/clamd.conf, która z najnowszej wersji ClamAV została usunięta. Wystarczy zakomentować linię, w której się ona znajduje i wydać kolejno polecenia w konsoli

<

p style=”text-align: justify;”>freshclam
service clamav-daemon start

Po tej operacji ClamAV powinien pracować bezproblemowo.

Artykuł znaleziony na zapytania:

2 myśli na temat „Aktualizacja Ubuntu 16.10 Yakkety Yak

  1. Faktycznie jeśli chodzi o oprogramowanie serwerowe to zmian jest niewiele. Jednak w domu przestał mi działać net przez tethering po usb, po kilku sekundach rozłącza połączenie i nie da się na nowo połączyć. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

    • Mam to samo już na wcześniejszej wersji 16.04 i niestety nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Jak znajdę czas to postaram się to dokładnie sprawdzić i znaleźć rozwiązanie.

Dodaj komentarz

4 × one =