Drzewo genealogiczne - Gotowe szablony do wydrukowania

Drzewo genealogiczne - Gotowe szablony do wydrukowania
Autor Maciej Iwanowicz
Maciej Iwanowicz20 lutego 2024 | 5 min

Drzewo genealogiczne do druku to świetny sposób na lepsze poznanie historii swojej rodziny i zwizualizowanie więzi pomiędzy jej członkami. Gotowe szablony ułatwiają stworzenie estetycznego drzewka, które można wydrukować i powiesić w domu jako dekorację.

Kluczowe wnioski:
 • Szablony drzew genealogicznych pozwalają szybko i łatwo stworzyć drzewko rodzinne.
 • Gotowe wzory oszczędzają czas, który trzeba by poświęcić na projektowanie drzewka.
 • Kolorowe drzewka prezentują się estetycznie i stanowią ciekawą dekorację wnętrz.
 • Wydrukowane drzewo genealogiczne można powiesić w domu lub podarować bliskim.
 • Poznanie swojej historii rodzinnej i zwizualizowanie jej w formie drzewka to ciekawe doświadczenie.

Drzewo genealogiczne do druku

Drzewo genealogiczne to świetny sposób na zwizualizowanie historii swojej rodziny. Gotowe szablony umożliwiają łatwe i szybkie stworzenie estetycznego drzewka rodzinnego, które można następnie wydrukować w domu i powiesić jako dekorację.

Dostępne w internecie bezpłatne szablony drzew genealogicznych pozwalają zaoszczędzić czas, który trzeba by poświęcić na ręczne projektowanie takiego drzewka. Gotowe wzory są już przygotowane w odpowiednich programach komputerowych, więc wystarczy wprowadzić do nich swoje dane rodzinne.

Rodzaje szablonów drzewek rodzinnych

W sieci można znaleźć szablony drzew genealogicznych w różnych stylach i formach. Niektóre z nich to po prostu czarno-białe schematy do wypełnienia danymi, inne natomiast mają już kolorowe grafiki i elementy dekoracyjne. Wybierając szablon, warto zwrócić uwagę na jego estetykę i czytelność.

Pobierając darmowy wzór, trzeba pamiętać o sprawdzeniu licencji. Niektóre szablony udostępniane są na wolnych licencjach (np. Creative Commons), pozwalających na swobodne wykorzystanie drzewka, także w celach komercyjnych.

Drukuj kolorowe drzewa rodzinne

Wydrukowane w kolorze drzewo genealogiczne prezentuje się o wiele ciekawiej niż czarno-białe. Kolory pozwalają na przejrzyste oznaczenie poszczególnych członków rodziny, a także pokoleń. Dzięki temu schemat staje się bardziej czytelny i łatwiejszy do odczytania.

Atrakcyjnie zaprojektowane, kolorowe drzewko rodzinne może być także ładną ozdobą wnętrz domowych. Wystarczy wydrukować je na zwykłej drukarce lub zlecić wydruk w punkcie ksero. Takie drzewko w ramki stanowić będzie oryginalną i osobistą dekorację ścian.

Kolorowe drzewo genealogiczne wzbogaci wystrój Twojego mieszkania i pozwoli zaprezentować historię rodziny w atrakcyjnej, graficznej formie.

Materiały do druku

Drzewko rodzinne można wydrukować na papierze fotograficznym lub kredowym w wybranym formacie - najczęściej A4 lub A3. Większy rozmiar pozwoli na bardziej szczegółowe opracowanie schematu z wieloma gałęziami.

Dobrym rozwiązaniem jest też druk na specjalnym papierze do drzewek genealogicznych, który ma już narysowane symboliczne elementy graficzne, jak gałązki czy liście. Takie tło idealnie komponuje się z danymi rodzinnymi.

Czytaj więcej:Testy na dyskalkulię: jak rozpoznać trudności z matematyką

Kreatywne szablony drzew genealogicznych

W sieci dostępna jest szeroka gama kreatywnych i nietuzinkowych szablonów na drzewka genealogiczne. Warto poszukać ciekawego wzoru, który wyróżni się oryginalną stylistyką lub dodatkowymi elementami graficznymi.

Niektóre szablony stylizowane są na starą kartkę papieru lub pergamin, inne przypominają wycięte z drewna tabliczki z wyrytymi nazwiskami. Takie kreatywne i nietypowe drzewka z pewnością zrobią wrażenie i staną się ozdobą domu.

Obrazki Symbole rodzinne
Zdjęcia przodków Herb lub drzewo rodowe

Dodatkowym kreatywnym pomysłem jest umieszczenie na drzewku rodzinnym zdjęć przodków, herbów rodowych lub innych ważnych dla rodziny symboli. Elementy te wzbogacą wygląd schematu i podkreślą jego wyjątkowy, osobisty charakter.

Darmowe wzory drzewek rodzinnych

Zdjęcie Drzewo genealogiczne - Gotowe szablony do wydrukowania

W internecie znaleźć można setki bezpłatnych grafik i szablonów na drzewka genealogiczne, które można swobodnie pobrać i wykorzystać do stworzenia własnego wykresu rodzinnego. Darmowe wzory oszczędzają czas i pieniądze.

Należy jednak zwracać uwagę na licencję danego szablonu. Niektóre grafiki udostępniane są na wolnych licencjach (np. CC0 Creative Commons), pozwalających nawet na komercyjne wykorzystanie. Inne zaś mają bardziej restrykcyjne zasady użycia.

 • Sprawdź dokładnie licencję szablonu przed jego wykorzystaniem
 • Przeczytaj zasady, aby uniknąć naruszenia czyichś praw autorskich

Korzystając z darmowych zasobów w internecie, warto postępować uczciwie i stosować się do załączonych do nich licencji.

Proste drzewka rodzinne do pobrania

Prosty szablon drzewa genealogicznego to podstawa, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z wykresem rodzinnym i nie mamy wielkiego doświadczenia w projektowaniu grafik. Na początek warto wybrać łatwy w obsłudze, czarno-biały wzór bez zbędnych ozdóbek.

Proste szablony pozwolą szybko stworzyć czytelne drzewko i zorientować się w podstawowych zasadach układania takiego wykresu. Będzie to dobra nauka przed przejściem do bardziej rozbudowanych, kolorowych wersji.

Podsumowanie

Drzewo genealogiczne to świetny sposób na wizualne przedstawienie historii rodziny. Korzystając z gotowych, darmowych szablonów łatwo stworzyć własny wykres rodzinny i wydrukować go w domu. W artykule przedstawiono praktyczne wskazówki, jak zrobić kolorowe drzewko oraz podano linki do prostych wzorów drzewek genealogicznych dla dzieci.

Mając wydrukowany schemat swojego drzewa genealogicznego, można go powiesić w domu jako ciekawą i osobistą dekorację. Pozwoli to lepiej poznać historię własnej rodziny oraz zainspirować młodsze pokolenia do zgłębiania korzeni rodzinnych.

Najczęstsze pytania

Gotowe szablony drzew genealogicznych można znaleźć na specjalnych stronach internetowych poświęconych tematyce rodzinnej. Warto poszukać także na portalach z bezpłatnymi zasobami graficznymi. Szablony dostępne są w różnych formatach: jako pliki graficzne, programy komputerowe lub interaktywne narzędzia online.

Koszt wydruku drzewka rodzinnego zależy od wybranej technologii druku oraz formatu papieru. Przy standardowym wydruku na zwykłym papierze A4 w kolorze, koszt to około 2-3 złote za stronę. Druk w większym formacie lub na specjalnym papierze fotograficznym będzie droższy.

Aby drzewo było czytelne, należy rozmieścić jego elementy w przejrzysty, hierarchiczny sposób – najstarsze pokolenia na dole, najmłodsze na górze. Warto stosować różne kolory, kształty i linie, aby wyraźnie oddzielić poszczególne gałęzie rodziny i pokolenia.

Specjalny papier do drukowania drzewek rodzinnych, z narysowanymi już symbolami rodzinnymi takimi jak gałązki czy liście, dostępny jest w dobrze zaopatrzonych punktach z artykułami biurowymi. Często można go znaleźć także w sklepach internetowych z artykułami dla genealogów.

Świetnym pomysłem na prezent jest wydrukowane i pięknie oprawione w ramkę drzewo genealogiczne swoich bliskich. Wystarczy dyskretnie zebrać potrzebne informacje o ich przodkach, stworzyć wykres rodzinny i go wydrukować. Taki prezent z pewnością wzruszy każdego miłośnika historii rodzinnej.

5 Podobnych Artykułów

 1. Przygotowanie do ustnej matury z angielskiego: Sprawdź ćwiczenia
 2. Odmiana słowa "kakao" przez przypadki - wzór i przykłady zdań
 3. Optymalizacja SEO poprzez inteligentne linkowanie wewnętrzne
 4. LO Małachowianka dziennik: sprawdź elektroniczny dziennik ucznia
 5. Kiedy wypada Dzień Dyni i jak ciekawie go świętować w szkole?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Maciej Iwanowicz
Maciej Iwanowicz

Jako założyciel portalu edukacyjnego i z zamiłowania nauczyciel, od ponad dwóch dekad jestem zanurzony w świat nauki, odkrywając i dzieląc się wiedzą na temat edukacji szkolnej. Moje doświadczenie jako pedagog i ciągłe dążenie do rozwoju osobistego pozwoliło mi zgłębić techniki nauczania, które motywują i inspirują młodych umysłów. Na moim portalu staram się przekazywać kompleksowe, łatwo dostępne i angażujące zasoby edukacyjne, które wspierają zarówno uczniów, jak i nauczycieli w ich codziennych edukacyjnych wyzwaniach. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły