Blokujemy TORa

Dzisiaj przypadkowo wpadła mi w ręce dość przydatna wtyczka do WordPressa TOR Blocker, dzięki której możemy zablokować połączenia do naszej strony z sieci TOR oraz przez tzw. serwery Proxy. Należy się tu jednak kilka słów wyjaśnienia, sieć TOR nie jest siecią, z której korzystają tylko przestępcy i nie powstała ona z tego powodu jak często sugeruje się w mediach ale korzysta z niej wiele uczciwych osób, dla których nie jest obojętna anonimowość w sieci. Dzisiaj wobec wszechobecnego szpiegostwa i inwigilacji jest to usprawiedliwione i coraz więcej osób z niej korzysta. Podobna sytuacja ma się z serwerami Proxy, czy też VPN.

Czytaj dalej

Masa spamu na WordPressie?

Jako, że nie każdy posiada własnego dedyka, czy też własny serwer VPS, aby na nim bezpośrednio ograniczyć ilość spamu rozsyłanego na nasze strony oparte na WordPressie, a nawet jeśli posiada taki serwer, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podnieść dodatkowo skuteczność filtrowania komentarzy dodawanych do artykułów. Jak to zrobić skutecznie ? Wszystko to można zrobić za pomocą jednej wtyczki o nazwie

Czytaj dalej

Jaki CMS wybrać Drupal, Joomla, a może WordPress?

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jest to kolejny artykuł z serii “Który CMS jest najlepszy”, a jedynie taki, który ma pokazać ich wady i zalety. Drupal, Joomla oraz WordPress, to obecnie najpopularniejsze systemy CMS, za pomocą których w prosty sposób można zbudować własną stronę internetową. Są to także CMS, z których i ja korzystam budując strony, niektóre bardzo zaawansowane. Wymienione skrypty, opisane są w sposób alfabetyczny, aby wykluczyć jakiekolwiek sugestie adoracji któregokolwiek z nich. Opisy robione były na podstawie aktualnie najnowszej wersji danego CMS.

Czytaj dalej

WordPress i HTTPS

Wordpres jest dość specyficznym systemem CMS i pomimo swojej dojrzałości, popularności i różnorodności zastosowań nie doczekał się sam w sobie prostej funkcji odpowiedzialnej za zmianę jego połączeń przez protokół HTTPS. Jak więc w prosty i szybki sposób puścić ruch z naszego wordpressa przez szyfrowane połączenie HTTPS, bez grzebania w bazie danych i samym WP? Proponuję wykorzystać do tego 2 wtyczki, automatyzujące nam większość zadań.

Czytaj dalej

Strona firmowa na WordPressie

WordPress jest jednym z nielicznych skryptów, dzięki któremu możesz zbudować niemalże każdą stronę internetową jaką sobie tylko wymarzysz. Przestał on być już dawno jedynie skryptem blogowym, a na jego korzyść, jeśli chodzi o wybór działają także takie czynniki jak jego dynamiczny rozwój, tysiące dostępnych wtyczek i rozszerzeń, tysiące szablonów graficznych, kilkumilionowa społeczność i niemalże nieograniczona konfiguracja.

Czytaj dalej